Zimní turnaj 2017 za námi

Jubilejní 10. ročník mezinárodního zimního fotbalového turnaje je minulostí. Pojďme si tedy zrekapitulovat, jak turnaj probíhal a hlavně jaké byly výsledky. Do turnaje se letos přihlásilo 8 týmů a hned pětice z nich k nám přijela ze Slovenska. Mezi nimi i Tatran Oščadnica, který opanoval zimní turnaj loni i předloni a útočil tak na vítězný hatrick. Hodně vysoko určitě mířil i náš tým z Návsí a také tým z Čadce, jelikož v minulém ročníku obsadili druhé a třetí místo. Z těchto papírových favoritů ale letos obstál pouze jeden.

Směr, kterým se turnaj bude ubírat, ukázolo už první kolo. Hned v prvním utkání turnaje dostalo lekci domácí Návsí a odneslo si nelichotivou porážku 0:7 od týmu Polom Raková. Ani uřadující šampion z Oščadnice nevstoupil do turnaje úspěšně a prohrál s Kysučanem Ochodnica 3:5. Z papírově favorizované trojky tak pouze Čadca-Horelica naplnila očekávání a připsala si všechny body za vítězství 3:1 nad Milíkovem. V druhém kole došlo k repríze loňského finále mezi Návsím a Oščadnicí. Bohužel náš tým zápas hrubě nezvládl a odnesl si debakl 2:12. Hráči z Polomu Raková pokračovali v kurzu nastaveném v prvním zápase a i proti Ochodnici dokázali zvítězit, tentokrát v poměru 4:2. Milíkov poté porazil Slovan Skalité 6:3 a Čadca ztratila body po prohře 4:7 s Mosty u Jablunkova. Konečné rozuzlení skupinové fáze přineslo třetí kolo. Hráči z Polomi Raková nastoupili proti Tatranu Oščadnica a jestli chtěl loňský vítěz turnaje pomýšlet na postup, musel bezpodmínečně vyhrát. To se mu ale nepodařilo, Raková si zápas pohlídala a vyhrála 4:2, Oščadnica tak byla odsunuta do bojů o 5.-8. místo. Postup do finálových bojů si zajistil i tým Čadce hubeným vítězstvím 1:0 nad Slovanem Skalité. Vítězství ve skupině B si zajistili hráči Mostů porážkou Milíkova v poměru 10:1 a boje základních skupin pak uzavřel další debakl Návsí, které prohrálo s Kysučanem Ochodnica 1:11.

Na základě skupinových výsledků následovaly boje v semifinálovém pavouku turnaje - 1. týmy proti 2. a 3. týmy proti 4. Nejdříve se v semifinále představilo Návsí proti Milíkovu. Na základě výsledků ve skupinách, kdy Návsí prohrálo všechny zápasy s velice nelichotivým skórem 3:30, byli mírnými favority hráči Milíkova. Tým Návsí se ale vzepřel osudu a dokázal urvat vítězství 5:3, což nám zajistilo boj o 5. místo. Našim soupeřem v tomto boji se stal Tatran Oščadnica, který přejel Slovan Skalité v poměru 9:1. Poté se představily nejlepší týmy skupin a v obou semifinálových zápasech nás čekalo výsledkové překvapení. Vítěz skupiny A - tým FK Polom Raková, který turnajem zatím proplouval bez ztráty kytičky, v nejdůležitějším zápase přišel o svou neporazitelnost a do finále tak překvapivě postoupil po vítězství 3:0 tým Čadca-Horelica. Následoval souboj vítěze skupiny B z Mostů u Jablunkova a Kysučanu Ochodnica. Ani v tomto zápase se nepotvrdil papírový předpoklad a do finále po výhře 6:3 proklouzla Ochodnica. Oba vítězové skupin tak byli odsunuti k boji o končené třetí místo.

Poslední den turnaje přinesl souboje o konečné umístění. TJ Milíkov vyhrál nad Slovanem Skalité 2:0 a skončil na 7. místě. SK Návsí v repríze souboje ze skupiny nastoupilo proti Oščadnici a bohužel si ze skupinové porážky (2:12) nevzalo žádné ponaučení a dostalo znovu lekci, tentokrát v poměru 1:9, což pro naše hráče znamená konečné 6. místo a loňský vítěz turnaje končí na 5. místě. V souboji vítězů skupin se mnohem více dařilo Mostům u Jablunkova, protože po vítězství 7:2 nad FK Polomi Raková z toho bylo konečné 3. místo. Nakonec tady byl zápas nejočekávanější - finále 10. ročníku ZINA SPORT zimního turnaje. A bylo to finále jak má být. Ve velice vyrovnaném střetnutí v základní době oba týmy vstřelily po dvou gólech a tak po výsledku 2:2 musely vítěze letošního ročníku určit až penalty. V této dovednostní disciplíně dokázali více nervů předvést hráči Ochodnice, proto po penaltovém vítězství 4:3 slaví i celkovou výhru v turnaji.


Na závěr poděkování předsedy SK Návsí z. s.:

Jménem SK Návsí z. s. bych chtěl všem účastníkům poděkovat za hladký průběh letošního jubilejního 10. ročníku zimního ZINA SPORT turnaje v Návsí. Věřím, že náš turnaj byl pro všechny zůčastněné kvalitní zimní přípravou, která se projeví v jarních častech Vašich soutěží. Jsem nesmírně rád, že se turnaj obešel bez vážnějších zranění. Dále chci poděkovat panu Legierskému za organizací rozhodčích pro náš turnaj, kde se vystřídalo víc jak 10 rozhodčích. Věřím, že nikoho v turnaji nepoškodili a že i pro ně to byla dobrá zkušenost do soutěžních utkání. Dále děkujeme letošnímu partnerovi našeho turnaje a to firmě ZINA SPORT a její zastupkyni p. Sikorové. Děkuji svým kolegům z klubu za skvělou organizaci turnaje a věřím, že i nadále zůstaneme skvělou partou. Sportu zdar a fotbalu v Návsí zvlášť.

Jan Lupienski, Předseda SK Návsí z. s.Výsledky:

1. kolo

SK Návsí - FK Polom Raková   0:7

TJ Mosty u Jablunkova - TJ Slovan Skalité   1:2

TJ Kysučan Ochodnica - Tatran Oščadnica   5:3

TJ Milíkov - FK Čadca-Horelica   1:3


2. kolo

Tatran Oščadnica - SK Návsí   12:2

FK Polom Raková - TJ Kysučan Ochodnica   4:2

TJ Slovan Skalité - TJ Milíkov   3:6

FK Čadca-Horelica - TJ Mosty u Jablunkova   4:7


3. kolo

FK Polom Raková - Tatran Oščadnica   4:2

FK Čadca-Horelica - TJ Slovan Skalité   1:0

TJ Mosty u Jablunkova - TJ Milíkov   10:1

TJ Kysučan Ochodnica - SK Návsí   11:1Tabulky skupin:

Skupina A

Tým Výh. Rem. Proh. Skóre Body
1. FK Polom Raková 3 0 0 15:4 9
2. TJ Kysučan Ochodnica 2 0 1 18:8 6
3. Tatran Oščadnica 1 0 2 17:11 3
4. SK Návsí 0 0 3 3:30 0


Skupina B

Tým Výh. Rem. Proh. Skóre Body
1. TJ Mosty u Jablunkova 2 0 1 18:7 6
2. FK Čadca-Horelica 2 0 1 8:8 6
3. TJ Milíkov 1 0 2 8:16 3
4.

TJ Slovan Skalité

1 0 2 5:8 3Finálová část:

Semifinále:

4A vs 3B: SK Návsí - TJ Milíkov   5:3

3A vs 4B: Tatran Oščadnica - TJ Slovan Skalité   9:1

2A vs 1B: TJ Kysučan Ochodnica - TJ Mosty u Jablunkova   6:3

1A vs 2B: FK Polom Raková - FK Čadca Horelica   0:3


Finálové kolo:

o 7. místo: TJ Milíkov - TJ Slovan Skalité   2:0

o 5. místo: SK Návsí - Tatran Oščadnica   1:9

o 3. místo: TJ Mosty u Jablunkova - FK Polom Raková   7:2

o 1. místo: TJ Kysučan Ochodnica - FK Čadca Horelica   2:2, pen. 4:3Konečné umístění:

1. TJ Kysučan Ochodnica

2. FK Čadca-Horelica

3. TJ Mosty u Jablunkova

4. FK Polom Raková

5. TJ Tatran Oščadnica

6. SK Návsí

7. TJ Milíkov

8. TJ Slovan Skalité (dorost)