Ohlédnutí se za sezónou 2014/15
Hráči stolního tenisu již mají po sezóně a nutno říci, že se jim vskutku vydařila.

Hned na začátku proběhly 2 velké změny, co se týče složení obou kádrů. V předešlých letech museli hráči A týmu spoléhat na stabilní výkony 2-3 hráčů, kteří odehráli dohromady více než 62% ze všech zápasů A týmu. V rozhodujících zápasech to byla znatelná slabina. Ovšem před začátkem sezóny 14/15 se do vynikající formy dostal Adam Fojcik a tím pádem se stal důležitou součástí týmu. Dokonce odehrál v tomto ročníku v A týmu nejvíce zápasů ze všech - 82 s úspěšností 59,8% (49 výher a 33 proher). Druhou změnou je příchod Tomáše Rykaly, který posílil B tým. Tomu dodal jisté sebevědomí a patřičnou kvalitu týmu. Odehrál celkem 64 utkání s úspěšností 62,5% (40 výher a 24 proher). V průběhu sezóny si odbyli svou premiéru i dvě mladé naděje tohoto klubu a to Kuba Boščík (8 zápasů, úspěšnost 62,5%) s Honzou Zvrtkem (9 zápasů, úspěšnost 22,5%). Hráči stolního tenisu již mají po sezóně a nutno říci, že se jim vskutku vydařila.

Hned na začátku proběhly 2 velké změny, co se týče složení obou kádrů. V předešlých letech museli hráči A týmu spoléhat na stabilní výkony 2-3 hráčů, kteří odehráli dohromady více než 62% ze všech zápasů A týmu. V rozhodujících zápasech to byla znatelná slabina. Ovšem před začátkem sezóny 14/15 se do vynikající formy dostal Adam Fojcik a tím pádem se stal důležitou součástí týmu. Dokonce odehrál v tomto ročníku v A týmu nejvíce zápasů ze všech - 85 s úspěšností 58,8% (50 výher a 35 proher). Druhou změnou je příchod Tomáše Rykaly, který posílil B tým. Tomu dodal jisté sebevědomí a patřičnou kvalitu týmu. Odehrál celkem 64 utkání s úspěšností 62,5% (40 výher a 24 proher). V průběhu sezóny si odbyli svou premiéru i dvě mladé naděje tohoto klubu a to Kuba Boščík (9 zápasů, úspěšnost 22,5%) s Honzou Zvrtkem (8 zápasů, úspěšnost 62,5%).

Už od začátku sezóny se A tým držel v čele soutěže a budoval si respekt před ostatními soupeři, což vyústilo v konečné 2. POSTUPOVÉ místo Okresní soutěže 4. třídy se ztrátou 7 bodů na vítěze z Třanovic a s náskokem 13 bodů na 3. místo, které obsadil tým z Milíkova. Velikou zásluhu na tomto krásném a postupovém umístění má především Jan Sikora, který letos prožil nejlepší formu za dobu působení v A týmu a drtil všechny své soupeře. Ze statistického hlediska jsou to úžasná čísla - 83 odehraných zápasů s úspěšností 89,2%!!! (74 výher a pouze 9 proher). Neméně důležitý byl i výkon Marcela Heczka, který se poslední čtyři sezóny drží s úspěšností vždy nad 70%, letos 76,2% (56 výher a 17 proher).

Cílem B týmu bylo bojovat o přední příčky Okresní soutěže 5. třídy B. Bohužel už od začátku si nadvládu soutěže vzal tým KST Dolní Lomná a nepřipustil drama. Náš tým tedy bojoval o příčky za lídrem a po velmi napínavých duelech v závěru sezóny skončil taktéž na výborném 2. místě se ztrátou 11 bodů. Ovšem z této soutěže postupoval jen nejlepší celek.Pojďme si ještě uplynulou sezónu shrnout řečí čísel:

Tým A - 22 odehraných utkání, 18 výher, 2 remízy, 2 prohry, 78 b.
- nejlepší hráč - Jan Sikora, 83 zápasů, 74 výher, 9 proher, ús. 89,2%
- nejvytíženější hráč - Adam Fojcik, 85 odehraných zápasů

Tým B - 18 odehraných utkání, 11 výher, 2 remízy, 5 proher, 53 b.
- nejlepší hráč - Libor Motyka, 65 zápasů, 47 výher, 18 proher, ús. 72,3%
- nejvytíženější hráč - Libor Motyka, 65 odehraných zápasůNyní stolní tenisty čeká příprava na nadcházející sezónu. Věřme, že bude minimálně stejně úspěšná jako ta uplynulá.