Sezóna stolních tenistů se blíží k vrcholu

Vážení sportovní příznivci, dovolte abych Vás stručně obeznámil s právě probíhajícím vrcholem sezóny stolních tenistů SK Návsí z. s. Před letošní sezónou došlo ke sloučení klubu SK Návsí s klubem TJ Milíkov, který se stal naším záložním "B" týmem. "A" tým po dvou opakovaných postupech hraje od letošní sezóny Okresní soutěž 2.třídy. "B" tým Milíkova hraje Okresní soutěž 3.třídy, "C" tým hraje Okresní soutěž 4.třídy a "D" tým Okresní soutěž 5.třídy.

Ještě než se dostaneme k právě probíhajícím bojům ve vyřazovací části, pojďme si zrekapitulovat základní část sezóny 2016/2017. Hlavní "A" tým stolních tenistů si ve své premiérové sezóně v OS 2. třídy vedl nad očekávání dobře. Z 22 utkání jich hned 13 vyhrál, 4x z toho byla remíza a 5x odcházeli naši stolní tenisté poraženi. Díky těmto skvělým výkonům z toho nakonec bylo parádní 3. místo se ziskem 65 bodů. Našim soupeřem ve vyřazovací části o postup do vyšší soutěže se stal tým ST Kozlovice C, který skončil jen o bod za námi na 4. místě. "B" tým válčil v OS 3. třídy také dobře. Po 22 utkáních skončil na 8. místě se ziskem 50 bodů s bilancí 9 výher, 1 remíza a 12 proher. Do vyřazovací části tak tento tým vstupoval jako papírově nejsilnější. Soupeřem pro vyřazovací část se stal tým SSK Komorní Lhotka E, který skončil na 11. místě se ziskem 38 bodů. "C" tým byl po základní části OS 4. třídy na 10. místě se ziskem 37 bodů a bilancí 5 výher, 3 remízy a 13 proher. Soupeřem pro vyřazovací část je Sokol Dobrá C, která skončila hned před našim týmem na 9 místě se ziskem 35 bodů. "D" tým už má po sezóně, protože v OS 5. třřídy se vyřazovací část nehraje. Nakonec z toho je končené 4. místo  se ziskem 37 bodů za 6 výher, 1 remízů a 11 proher.

A teď už se pojďme vrhnout na vyřazovací boje. Jak už bylo řečeno, B tým Milíkova bojuje právě v baráži o udržení s týmem Komorní Lhotky. C tým bojuje v baráži o udržení s týmem Dobrá. Béčko naplnilo papírové předpoklady a uhrálo v oslabené sestavě vynikající výsledek 10:4. Před odvetou na půdě soupeře je tak velká šance na záchranu soutěže. Jak si vede A tým? Příliš nám nevyšel první zápas na půdě našeho soupeře z Kozlovic, kde jsme v bouřlivé atmosféře a po vyrovnaném průběhu nakonec podlehli 6:10. Soupeři se budeme snažit porážku oplatit v domácím prostředí v sobotu 1.4.2017 od 9:00 hod v tělocvičně Masarykovy ZŠ Návsí, kde bychom strašně potřebovali Vaši podporu a povzbuzení. Pokud ještě na sobotu nemáte nic v plánu, přijďte nás prosím povzbudit v jednom z nejdůležitějších utkání sezóny. Můžu Vám slíbit, že my do toho dáme všechno!